Dział I i kolejne – Prawo Cywilne i Czego dotyczy?

Powszechnie prawo cywilne to wykorzystanie regulacji wobec stosunków majątkowych i w pewnym stopniu niemajątkowych. Ta druga regulacja to niektóre stosunki osobiste. Oba typy regulacji cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ prawo dotyczy każdego z obywatela danego kraju nie tylko w państwie, ale często i za granicą.

Prawo cywilne reguluje stosunki pomiędzy równorzędnymi podmiotami prawa. Tym samym przepisy prawa cywilnego mają szerokie zastosowanie. Szczególnie znajduje się je w przypadku spraw osób fizycznych i osób prawnych, jak i jednostek organizacyjnych bez osobowości prawnej.

Zastosowanie w takich dziedzinach prawa jak, prawo rzeczy to tylko jeden z aspektów prawa cywilnego z jakim możemy się spotkać każdego dnia. Wśród zagadnień z tego zakresu znajdują się m.in. odszkodowania różnego rodzaju.

Odszkodowania Ełk i ich podział

Za pomocą reguł prawa cywilnego, a w tym m.in. tych szczegółowo dotyczących odszkodowań można dużo zyskać. Znajomość prawa w tym zakresie jest tym samym szczególnie ważna nie tylko dla prawnika, ale i Klienta. Temat odszkodowań może bowiem dotyczyć zarówno zdrowia człowieka, jego auta lub domu, jak i innych spraw. Sprawdź, co może zrobić dla Ciebie adwokat w sprawie odszkodowania Ełk!

Osoby zgłaszające się do prowadzonej przez nas kancelarii adwokackiej w Ełku, często poszukują pomocy i liczą na wsparcie. Najczęściej mowa tutaj o sprawach związanych z naruszeniem dóbr osobistych i ochroną własności, które obejmuje prawo cywilne.

W ramach pomocy zajmujemy się prowadzeniem spraw rozwodowych, a także spraw obejmujących zadośćuczynienia czy odszkodowania prywatne i pracownicze. Pomoc adwokacka bardzo często dotyczy również spadków czy zobowiązań majątkowych np. zaległych zapłat.

Podział prawa cywilnego

Dziedzina, w której się specjalizujemy, dzieli się na wiele podgrup, między innymi prawo ogólne, rzeczowe, rodzinne czy zobowiązań.

Zajmujemy się przygotowywaniem dokumentów i pism dotyczących zadośćuczynień za krzywdę lub odszkodowań za szkodę majątkową. Reprezentujemy osoby poszkodowane na skutek czynów niedozwolonych przez kodeks.

Podejmujemy się również spraw, których istotą jest ochrona własności. W przypadku jej naruszenia, uruchomione mogą zostać roszczenia windykacyjne, negatoryjne, a także roszczenia związane z zniesieniem współwłasności czy zasiedzeniem nieruchomości. W takiej sytuacji pokrzywdzony może ubiegać się po przyznanie odszkodowania.